Kassai-Farkas Ákos dr.

“Megtanulja az ember, hogy a tudás nem az, hogy minden szellemit birtokol és mindent elmond, hanem az, hogy többet tudunk, de kevesebbet mondunk a béke kedvéért.” (Várszegi Asztrik) /cit: A Megajándékozott. 75.old/

"Minden jó ember szívében megleled az Istent" (Seneca)

"Minden emberi lélek halhatatlan, ám az igazak lelke nem csak halhatatlan hanem isteni is egyben"
(Szokrátésznek tulajdonított mondás)

Telefon: +36-20-281-8464

Email: maganrendeles@kafakos.hum

Sajtófigyelő

Láthatatlan kór pusztít az emberek körében - Százezrek esnek áldozatul

A magány és a társadalmi elszigeteltség megbetegítheti az embereket, és ez világszerte évente akár 871 ezer halálozást okozhat az Egészségügyi Világszervezet (WHO) bizottságának hétfőn kiadott közleménye szerint.
 

A magányosság minden hatodik embert érint a WHO jelentése szerint, amely arra hívta fel a figyelmet, hogy a magány a sztrók, a szívroham, a cukorbetegség, a depresszió, a szorongás és az öngyilkosság kockázatát is növeli.

A MAGÁNYOS KAMASZOK 22 SZÁZALÉKKAL NAGYOBB VALÓSZÍNŰSÉGGEL SZEREZNEK ROSSZABB JEGYEKET A PROBLÉMÁVAL NEM KÜZDŐ TÁRSAIKNÁL, A MAGÁNYOS FELNŐTTEK PEDIG NEHEZEBBEN TALÁLNAK MUNKÁT ÉS NEHEZEBBEN TARTJÁK MEG AZT.

A magány hatása nemcsak az egyének szintjén jelentkezik, hanem társadalmi szinten is milliárdokba kerül az egészségügyi rendszereknek, és a munkaadók számára is veszteséget okoz.

Vivek Murthy, a WHO bizottságának társelnöke, korábbi amerikai tiszti főorvos a magányt "fájdalmas, szubjektív érzésként" definiálta, amely az érintetteket azért viseli meg, mert meglévő kapcsolataik nem működnek megfelelően. A társadalmi elszigeteltség ezzel szemben Murthy szerint "objektív állapot, amikor az embernek kevés kapcsolata vagy interakciója van".

MINDEN HARMADIK IDŐS EMBER ÉS MINDEN NEGYEDIK KAMASZ TÁRSADALMILAG ELSZIGETELT

- állapította meg a becsült adatok alapján a WHO jelentése.

A világszervezet az okok között sorolta fel a betegséget, az alacsony iskolai végzettséget, az alacsony jövedelmet, a társas érintkezési lehetőségek hiányát, azt, ha valaki egyedül él, valamint a digitális technológiák használatát.

Murthy emlékeztetett rá, hogy az emberek évezredekig nemcsak szavakkal, hanem mimikával, testbeszéddel, a hang tónusával és hallgatással is kommunikáltak. Ezek a kommunikációs formák azonban elvesznek, amikor valaki csak a mobiljára vagy a közösségi médiára hagyatkozik a kapcsolataiban.

https://www.portfolio.hu/global/20250630/lathatatlan-kor-pusztit-az-emberek-koreben-szazezrek-esnek-aldozatul-771363