Kassai-Farkas Ákos dr.

“Megtanulja az ember, hogy a tudás nem az, hogy minden szellemit birtokol és mindent elmond, hanem az, hogy többet tudunk, de kevesebbet mondunk a béke kedvéért.” (Várszegi Asztrik) /cit: A Megajándékozott. 75.old/

"Minden jó ember szívében megleled az Istent" (Seneca)

"Minden emberi lélek halhatatlan, ám az igazak lelke nem csak halhatatlan hanem isteni is egyben"
(Szokrátésznek tulajdonított mondás)

Telefon: +36-20-281-8464
E-mail: kassai.farkas.akos@gmail.com

Érdekes kiállítások

ZÁRT KAROKKAL

2015. december 11-én 19 órai kezdéssel a 2B Galériában az Alma on Dobbin Alapítvány http://almaondobbin.org/ közreműködésével kerül bemutatásra

- Gutema Dávid Traffickers (Magyar Képzőművészeti Egyetem, Intermédia szak) vs.hu segítségével készített filmje (4’),

- Útilapu Hálózat Open Doors Youth Voices médiafoglalkozás keretein belül készített Open Doors Stories című animációs film (5’40), amely menekült fiatalok, magyar középiskolások, és művészeti egyetemisták közös alkotása (Open Doors Hungary - https://www.facebook.com/OpenDoorsHungary/ vagy http://utilapu.hu/munkacsoportjaink/open-doors/)

- Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület (http://menedek.hu/) Velkám Májgrentsz! kampányának egyik epizódja (7’).

A vetítést a migránsok helyzetével kapcsolatos kerekasztal beszélgetés követi a filmek készítőivel, illetve a szakértőkkel, és önkéntesekkel, akik saját tapasztalataikról számolnak be, és mutatják meg a segítségnyújtás lehetőségeit a közönség számára.

T. J. Demos a The Migrant Image (2013) című könyvének bevezetőjében „krízisglobalizációnak” nevezi a jelen korszak növekvő gazdasági egyenlőtlenségek hátterében álló szocio-ökonómiai helyzetet. A terminussal pedig arra hívja fel a figyelmet, hogy a globalizáció során a világ koránt sem vált az emberek szabad mozgását zökkenőmentesen lehetővé tevő hellyé, éppen ellenkezőleg az emberek helyzete a világ jelentős részében mai is arra státuszra korlátozódik, melyet Agamben „puszta létnek” nevez.

A 2B Galériában bemutatott filmek a probléma lokális, magyarországi sajátosságainak egy-egy szegmensét mutatják meg. Gutema Dávid filmje azt, ahogy kihasználják a menekülthullámmal érkezők védelem nélküli kiszolgáltatottságát. A másik két film a már régebben érkezettek problémáit mutatja meg: a Stories című animáció azt a traumatikus tapasztalatot hozza közel, ahogy a menekült vagy migráns családok gyermekei élik meg a helyzetüket. A Menedék részvételi doku-sorozatának első epizódja pedig a tartósan itt élő migránsokkal szembeni előítéletre irányítja a figyelmet, arra a nehézségre, melyet az elmúlt hónapok eseményei miatt egyre nehezebbé váló lakásbérlés (azaz az itt tartózkodásuk egyik alapfeltételéhez szükséges lakhely bérlése) során tapasztalnak.

A beszélgetés résztvevői:

Gutema Dávid (Magyar Képzőművészeti Egyetem)

Anna Gizella (Magyar Képzőművészeti Egyetem)

Berecz Diána (kulturális antropológus, Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület)

Szabó Ádám (jogász, Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület)

Spányik András (orvos, önkéntes, a Medicine on the Spot kuratóriumi elnöke)

Rezai Mohammad Amin (mentor Open Doors Hungary)

Hosszu Bözse (mentor Open Doors Hungary